Inteligentny system nauczy się infrastruktury

Inteligentny system, który ma wbudowaną możliwość maszynowego, automatycznego uczenia się monitorowanej infrastruktury. Nad takim innowacyjnym rozwiązaniem pracuje jeden z naszych zespołów.

System, który będzie miał możliwość automatycznego uczenia się monitorowanej infrastruktury, pozwoli na inteligentne dostosowanie wdrożonych rozwiązań do topologii, w której zostanie on wdrożony. Będzie się to opierało na automatycznym mapowaniu sieci, która zostanie przeanalizowana według wielu z góry założonych kryteriów.

 

Inteligentna matryca

 

Dzięki temu sukcesywnie zacznie powstawać swego rodzaju inteligentna matryca zdarzeń, które sklasyfikowane zostaną jako standardowe. To z kolei umożliwi odnotowywanie wszelkich wychyleń od normy, które raportowane będą jako anomalie. W konsekwencji pozwoli to na prognozowanie zdarzeń, dając szansę aby im zapobiec, jeszcze przed ich wystąpieniem.

Ponadto, na bazie tej stworzonej mapy przebiegu pracy bez zakłóceń, możliwe stanie się monitorowanie bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym. Tego nie oferuje żaden istniejący na rynku system. Każde wychwycone zdarzenie zostanie poddane dopasowaniu do gotowej, wcześniej zbudowanej siatki. To da możliwość natychmiastowej decyzji w kwestii drogi podejrzanego ciągu danych.

Oprócz tego, na bazie zbudowanych wzorów, wyselekcjonowana zostanie informacja na temat poziomu wykorzystania zasobów infrastruktury względem osi czasu. Dzięki temu możliwe stanie się zautomatyzowane sterowanie przydzielaniem zasobów sprzętowych, w stosunku do aktualnego zapotrzebowania. Wpłynie to pozytywie zarówno na oszczędność energii, jak i zoptymalizuje poziom wykorzystania łącza.

 

Autor: Marcin Biedacha, inżynier ds. sieci w Onwelo

Zostaw komentarz

Polecamy

#Udostępnij

strzałka przewiń do góry strony